wtorek, 21 października 2014

Światowy Dzień Makaronu 2014 - zaproszenie do akcji

Ostatnio praca, dojazdy i coraz wcześniej zapadająca ciemność znacząco ograniczyły moją możliwość fotografowania przygotowywanych potraw. Blog znacząco ucierpiał. Jednak jest taki dzień, kiedy się mobilizuję cokolwiek by się działo. Ten dzień nadchodzi :) 

Już za kilka dni, w sobotę 25 października wszyscy wielbiciele makaronu będą mieli swoje święto. Ja oczywiście należę do tych, które ten dzień będą celebrować. W zeszłym roku zorganizowałam jednodniową akcję kulinarną, w czasie której dodawaliście swoje pomysły na makaronowe świętowanie. Wasze zainteresowanie sprawiło, że w tym roku ponownie zdecydowałam się przeprowadzić tą akcję. I dzisiaj Was na tą akcję serdecznie zapraszam. 


Zasady jednodniowej akcji są następujące:

1. Przygotowujemy ciekawe, ulubione, inspirujące danie wykorzystujące makaron. Możecie wykorzystać makarony pszenne, kukurydziane, ryżowe, gryczane..., o dowolnych kształtach i rozmiarach. Możecie też przygotować domowy makaron, jeśli tylko macie na to ochotę.

2. Przepis na danie makaronowe publikujemy na swoich blogach w dniu 25 października 2014. Akceptowane będą tylko przepisy opublikowane w tym dniu.

3. W poście z przepisem zgłaszanym do akcji umieszczamy aktywny banner (najlepiej ten poniżej) lub link do tego zaproszenia.

4. Przepis zgłaszamy bezpośrednio do mnie na adres shinju1 [at] wp.pl (gdzie zamiast [at] wstawiamy wiadomy symbol niezbędny w adresach e-mailowych). Użytkownicy serwisu Mikser Kulinarny mogą przepis dołączyć do akcji na tym serwisie. 

5. Po zakończeniu akcji wszystkie linki do przepisów umieszczę w podsumowaniu. Podsumowanie ubiegłorocznej akcji wygląda następująco: podsumowanie Światowego Dnia Makaronu.

6. Jeśli nie posiadacie bloga kulinarnego to zachęcam do wzięcia udziału w akcji na fanpage'u Kuchennych wędrówek Shinju. Wystarczy, że przygotujecie makaronowe danie, a zdjęcie mi wyślecie, lub opublikujecie na tablicy wydarzenia. Zgłoszone zdjęcia zostaną opublikowane w zbiorczym albumie na fanpage'u. Akcja Światowy Dzień Makaronu 2014 na Facebooku.

Zachęcam do przejrzenia przepisów z zeszłorocznej akcji. Pojawiło się wiele ciekawych makaronów. Inspiracji możecie też szukać na moim blogu w dziale Makarony


World Pasta Day 2014

Banner akcji Światowy Dzień Makaronu 2014:

world pasta day banner 


3 komentarze:

  1. Super! Ja będę miała makaronowe danie prosto z Malty :)

    OdpowiedzUsuń
  2. jestem coraz czesciej zachwycona kształtami makaronów : )

    OdpowiedzUsuń
  3. Ważny jest kolor dzięki toners.com.pl i oczywiście smak

    OdpowiedzUsuń

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...